Jelgavas Nakts Pusmaratons. Pasākums, kurā skriešana satiekas ar nakts dzīvi, un te ir daži padomi, lai tava pieredze būtu starojoša vārda tiešā un pārnestā nozīmē.

1. TUMSA: PIEŅEMT VAI BAIDĪTIES?

Skriešana naktī nav tikai jaunums – tā ir vesela noskaņa. Ja baidies no tumsas, paņem līdzi galvas lukturi. Ja ļoti baidies, paņem draugu ar spilgtāku galvas lukturi.

2. MODES NOTEIKUMI: SPOŽAIS IR JAUNAIS MELNAIS
Drošība ir galvenais. Atstarojoši vai spoži apģērbi nav tikai ieteikums; tie ir nepieciešamība. Domā par to kā biļeti uz pasaules ekskluzīvāko naktsklubu, kur apģērba kods ir “neona stienīši un spīdīgas drēbes”. Gaismas kociņi, neona krāsas un jebkas, kas kliedz “Es esmu šeit, nepalaid mani garām!” ir ļoti ieteicams, lai citi skrējēji nejauši neuzskrietu virsū un nepaliec ārpus fotogrāfa redzesloka.

3. ORIENTĒŠANĀS: UZTICIES SPĒKAM, BET ARĪ TRASEI

Jelgava ir skaista vieta, tik skaista, ka var aizskatīties un aizskriet kur nevaadzētu. Lai gan trase būs marķēta un norobežota esi acīgs un ņem vērā pagriezienu un jo īpaši dalīšanās punktu norādes.

4. KOMANDAS GARS: SKRIEŠANA TUMSĀ IR LABĀKA AR DRAUGU/-IEM

Skriešana tumsā vienmēr ir labāka ar draugu. Draugs palīdzēs uzturēt tempu, motivēs nepadoties un radīs sacensības garu. Turklāt skriet kopā ir daudz jautrāk, un jūs varēsiet dalīties priekā par paveikto. Pat ja uz pasākumu ieradīsies vienpersoniski, nesatraucies, būs pieejami tempa turētāji dažādiem sagatavotības līmeņiem – nekautrējies pievienoties viņu bariņam.

5. HIDRATĀCIJA UN UZKODAS: PUSNAKTS KĀRUMI

Tavas parastās sacīkšu uzkodas varētu prasīt uzlabojumus. Enerģijas želejas un proteīna batoniņi ir labi, bet naktī ķermenis alkst komfortu. Apsver iespēju paņemt līdzi kādu pusnakts kārumu – nekas nepārspēj pārsteiguma prieku, atrodot šokolādes batoniņu kabatā pusceļā. Tikai neapstājies pilnai maltītei; tu skrien, nevis ēd.

6. SKRIEŠANAS FORMA: DOMĀ GAZELE NEVIS ZOMBIJS

Tava forma var pasliktināties, kad esi noguris. Centies saglabāt pareizu formu un skriet kā gazele, nevis zombijs. Ja jūti, ka rokas plivinās kā T-Rex, ir laiks iztaisnoties.

7. SOCIĀLIE TĪKLI: JA NAV PUBLICĒTS – VAI TAS VISPĀR NOTIKA?

Instagram laikmetā, ja nav bildes, vai tu patiešām skrēji? Uzņem selfijus zem ielu lampām, grupas foto startā un pārliecinies, ka iemūžini pēc skrējiena spīdumu (vai sviedrus). Izmanto pareizos filtrus, lai tumsa izskatītos vairāk noslēpumaina un mazāk kā bēgšana no šausmu filmas.

8. ATBALSTA GRUPA: MOTIVĀCIJAS AVOTS

Ja iespējams, sarunā draugus vai ģimeni nākt tevi atbalstīt. Nav nekā labāka kā dzirdēt pazīstamas balsis, kas tevi uzmundrina. Ja draugi nevar, izlīdzies ar vietējiem līdzjutējiem – viņi ir tikpat lieliski!

9. TEMPERATŪRA: ESI GATAVS JEBKAM

Naktī temperatūra var strauji mainīties. Sagatavojies ar vairākiem apģērba slāņiem, kurus vari ērti noņemt vai uzvilkt. Droši vien jau, ka nevajadzēs, bet katram gadījumam, neaizmirsti arī par cepuri un cimdiem, ja prognoze sola vēsu vakaru un nakti.

10. FINIŠA LĪNIJA: SVINĪBAS UN SĀPOŠĀS KĀJAS

Finiša līnijas šķērsošana nakts sacīkstē ir unikāla sajūta. Gaviles skan skaļām un medaļa spīd spožāk pret tumšo debesi. Izbaudi mirkli un pietaupi vismaz drusciņu enerģijas aktivitātēm sacensību centrā.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *